Jak zákazníkům ukázat, že je ve Vašem podniku bezpečno?

Aktualizováno: 22. čvc 2020

Oblast gastronomie a služeb se řadí k těm, které koronavirová krize zasáhla nejtíživěji. Nejen pro ně bude v následujících týdnech důležité získat důvěru zákazníků a přilákat je zpět. Nouzová opatření jsou sice za námi, ohrožení nákazou ale ne, přestože bychom na ně rádi zapomněli. Nastalá situace tak dala vzniknout platformám, které mají za cíl zjednodušit firmám dodržování přísnějších hygienických standardů a přilákat zpátky zákazníky za pomocí certifikace „bezpečných“ podniků.

Jedním z nich je projekt s přiléhavým názvem We are safe, který nabízí firmám, zaměstnancům i zákazníkům ochranu proti šíření Covid-19 a dalších infekcí tohoto typu. We Are Safe byl vytvořen pod záštitou Ministerstva průmyslu a obchodu a zastřešuje ho https://spojujemecesko.cz/. Jeho hlavním účelem je vrátit život do české ekonomiky. Protože zahrnuje řadu bezpečnostních prvků nastavených ve spolupráci s lékaři, hygieniky a epidemiology a současně kombinuje kontrolu hygienických a zdravotních kritérií, může při přesném dodržování pomoci zajistit bezinfekčnost a zdravotní nezávadnost i Vám.


Mezi tyto bezpečnostní prvky patří:


Denní indikativní online testy na Covid-19 pro zaměstnance, jejichž výsledek je sdílený s vedením a obsahuje doporučení následného postupu

Bezkontaktní měření teploty zaměstnanců, jehož součástí je metodika s ohledem na aktuální počasí a další faktory

Důkladná dezinfekční a distanční opatření

Pravidelný reporting a kontroly dodržování všech opatření

Udělení označení „Bezpečné místo“


V praxi to pak na denní bázi funguje tak, že si zaměstnanci před příchodem do práce vyplní indikativní online test, bezkontaktně se jim změří teplota a vyplní se checklist. Všechna data se následně uchovávají v reportingu. Nedílnou součástí je i nastavení optimálních postupů desinfekce pracoviště.


Certifikace bezpečných míst umožní firmám návrat k co nejběžnějšímu způsobu fungování, aniž by podstupovaly riziko zavlečení nákazy a další finanční propad kvůli karanténě. Chcete-li zajistit bezpečnost Vaší provozovny a ukázat Vašim zákazníkům a zaměstnancům, že jejich ochrana je pro Vás klíčová, můžete o ni požádat prostřednictvím jednoduchého webového formuláře.


Ve spolupráci s Creative Dock s.r.o.


Tento článek patří do sekce Podpora podnikání, o kterou se pro Vás stará advokátka Renata Šindelářová.


Můžete jí napsat na renata.sindelarova@krutakpartners.cz

39 zobrazení